НЕМИРІВСЬКИЙ ВІСНИК плюс Середа, 20 вересня, 06:28

Вінниця після Гройсмана. Сергій Моргунов про секрет успіху міста за останні 10 років
Середа, 20 вересня 2017, 06:28
Жити у Вінниці стало модно і престижно! А бути вінничанином — це круто! І не лише тому, що Президент України Петро Порошенко і спікер Верховної Ради Володимир Гройсман із Вінниці...
 
Різні рейтинги і відгуки гостей міста не зважають на гучні імена, а оцінюють перш за все прості та доступні речі — комфорт у транспорті, чистоту і безпеку на вулицях, історичні цікавинки та навіть привітність офіціанта у кафе... А ще наша Вінниця прославилась на всю Україну новими трендами — «Прозорими офісами», швейцарськими трамваями і, звісно, фонтаном “Рошен” Якою ціною вся ця краса з’явилась у ще донедавна провінційній Вінниці, яка у 2015-му знову визнана найкомфортнішим містом країни, і яку недавно Саакашвілі ставив у приклад в Одесі, - розповів виконуючий обов’язки мера Сергій Моргунов.
 
- Прозорість Вінниці за оцінками журналу Форбс дає місту серйозні козирі в боротьбі за право бути столицею Поділля. Яку ціну Вінниця заплатила за ці реформи останніх 10 років?
 
- Ця прозорість та комфортне життя по-вінницьки, про яке вже знає вся Україна, це перш за все заслуга вінничан. Бо десять років тому в нашому місті справді назріла ситуація, коли вкрай треба було міняти кадри, систему управління та власне підходи до життя Вінниці… Це був 2006-й рік, і ми жили та працювали на рівні звичайного пострадянського міста - не краще і не гірше за решту обласних центрів країни. І тоді настав серйозний момент, коли було прийняте спільне командне рішення на чолі із Володимиром Гройсманом: «Так далі жити не можна!»
 
Знаю, що були і є скептики та критики цих змін… Але чи всі ми були тоді патріотами нашої Вінниці? Ми так само її любили 10 років тому? Так само пишались своєю вінницькою пропискою? Так само гордо казали кожному українцю чи гостю із-за кордону – «Я живу у Вінниці і цим пишаюсь»?! Ні!
 
Так, за ці зміни і славу «прозорого міста» громада і кожен вінничани заплатили свою ціну сподівань, сумнівів та очікувань! І вона оцінюється не лише в грошах, у десятках та сотнях мільйонів гривень із бюджетів та мільйонах євро та франків від наших закордонних партнерів…
 
Бо кращого життя для свого міста хочуть всі, але далеко не всі готові робити ці реформи, бажати змін, навіть наступати на горло власним інтересам…
 
В перші 5-6 років про Вінницю-столицю Поділля тоді ще ніхто не думав, бо це був важкий старт, було багато невдоволених, все доводилось робити практично із нуля. Адже кожна реформа зачіпає чиїсь інтереси, чиєсь усталене життя і, навіть, ставлення до нього.
 
Скажу чесно, було нелегко, місцями дуже важко ламати і докорінно міняти стиль роботи багатьох наших чиновників та державних служб, дозвільних установ та десятків контролюючих органів. Я маю на увазі відкриття на першому поверсі Вінницької міськради «Прозорого офісу».
 
Але у нас, як команди, була політична воля зробити це, як і ліквідувати стихійну торгівлю із 33 «полосатими рейсами» на всіх вулицях, черги до кабінетів посадовців різного калібру, фактичну монополію маршрутників на міські пасажирські перевезення… Чи все це вже забуто? Я сумніваюсь, що більшість вінничан хотіли б повернення цих торгових палаток вздовж вулиць, безкінечних черг під кабінетами та диктування умов від приватних перевізників.
 
- І все таки яка ціна цих реформ у Вінниці?
 
- Думаю, що ціна – це перш за все результат!
 
- Кого із апарату мерії довелось звільняти із скандалом?
 
- Із більшістю людей, в тому числі й заслужених, але які були не готові працювати в нових умовах та реаліях, прощались спокійно… Дві чи три одіозні фігури із чиновників взяли на хабарі, буквально на гарячому, і тут вже була робота правоохоронних органів. Водночас після 2006-го року на посади «старої гвардії» в мерії прийшли молоді люди із абсолютно новими поглядами і баченням на майбутнє Вінниці. І тепер ми разом бачимо результат їхньої роботи. Погодьтесь, наше місто дуже змінилось в кращу сторону.
 
- Вам не набридли «екскурсії» туристо-чиновників із різних міст України до «Прозорого офісу»? Адже всім наші адмінцентри подобаються, але нічого такого по Україні не відкривається?
 
- По-перше, ми відкривали «Прозорі офіси» не для «туристів», а для вінничан! По-друге, ви пам’ятаєте що було на першому поверсі мерії до «офісу»? - кава-капучіно, горілчаний магазин, сувеніри. Навіть пакети подарункові. Так би мовити все, щоб скупитись і йти далі по кабінетах «рєшать вопрос»…
 
Тоді на 6-му поверсі до міського управління Держкомзему постійно стояла черга чоловік 80 і кожен чекав вирішення питання, багато хто ніс що треба кому треба…
 
Із всім цим було вирішено покінчити, але Гройсману довелось йти на хитрість. Я маю на увазі той момент, коли до Вінниці приїхав Ющенко і прозрів від ідеї «Прозорого офісу» та надання адмінпослуг в одному центрі без прямого контакту клієнта із виконавцем.
 
- Так в чому була хитрість?
 
- Ми зустріли шалений супротив однієї держустанови, яка нізащо не погоджувалась працювати тут за склом чесно і відкрито… Бо документи тут в мерії в роботу вони брали, але забирати їх вимагали чомусь тільки у своєму приміщенні, де немає скляних перестінків, натомість є наглухо зачинені двері… Тоді нам вдалося запросити до Вінниці Президента Ющенко, і під час його візиту керівники держустанов та контролюючих органів при ньому персонально пообіцяли дати адміністраторів до «Прозорого офісу». Так вони фактично стали нашими «заручниками»! Ось і вся хитрість…
 
- Що дасть Європейська енергетична відзнака Вінниці?
 
- По-перше, це знак довіри, це статус від наших швейцарських партнерів, які вже оцінили, наскільки відповідально місто та громада ставляться до їхньої допомоги і європейських енергоощадних проектів на території Вінниці. Тому особисто мені було дуже приємно отримати її із рук фахівців, що реально оцінюють зроблену нами роботу, цілий комплекс заходів за ці роки… Так, я не приховував своїх емоцій в момент її вручення, бо ця нагорода дорогого варта! Але кожних 4 роки ми маємо її підтверджувати ефективним енергозбереженням.
 
Бо треба розуміти, що нагорода не дає вже сьогодні грошей кожному вінничанину на рахунок. Вона дає змогу отримувати додаткове європейське фінансування на сучасні технології для утеплення будинків, заміни мереж, теплових пунктів і оптимальне управління системою теплозабезпечення. І якщо нам вже вдалось по Вінниці зменшити споживання газу та електроенергії до 20%, то це реальні кошти міського бюджету і кожного вінничанина на опалення, світло, гарячу воду. Зокрема, вінницькі ОСББ вже мають змогу до своїх 30% коштів отримати ще 70% із різних бюджетів на утеплення будинків із компенсацією десяти відсотків по кредитних коштах від ОДА. Утеплення дасть економію на 35-40% коштів мешканців на опалення своїх багатоквартирних будинків.
 
- Чи готові городяни в нинішні скрутні часи «вкладатись» у міські програми на умовах спів фінансування?
 
- Так! Хоча спершу в 2009-2010 роках було важко переконати людей, що кожна їхня копійка по програмі 50/50 буде використана ефективно і саме для їхнього комфорту. Але коли люди побачили, що на сусідній вулиці проклали каналізацію чи асфальт, - повірили, захотіли і собі. І таких вулиць та провулків з кожним роком стає все більше. Наприклад, на вулицях Пирогово, де я живу вже 26 років, так само 200 сусідів скинулись грішми і провели водогін. Правда, ще не підключились, бо спочатку треба завершити прокладання централізованої каналізації, щоб підключити усе разом. Тому поки що ще користуємось вигрібними ямами…
 
- На якій стадії «захід» у Вінницю інвестпроекту Української пивної компанії?
 
- Наш індустріальний парк зараз на стадії реєстрації, і як ви знаєте з аукціону ця компанія купила перші 10 гектарів під свій новий завод з виробництва холодильного обладнання для напоїв. Завод згідно угоди зведуть в три черги на 1500 нових робочих місць, а сума інвестицій передбачала 300 мільйонів гривень у цінах 2014-го року…
 
Я бачу це підприємство як «якірний» проект вінницького індустріального парку і зразок чесних та відповідальних стосунків між владою міста і великим бізнесом.
 
- Після переходу Володимира Гройсмана на роботу в Кабмін що залишив після себе Гройсман своїй команді, як часто ви спілкуєтесь по проблемах міста?
 
- У Вінниці залишилась працювати команда Гройсмана і погіршення ситуації як у комунальній, транспортній чи освітній сфері після рішення Володимира Борисовича йти працювати в Київ не відбулось і це факт!
 
Так само факт, що Гройсман прийняв не легке, але відповідальне рішення в час війни йти «пахати» в Уряд, коли похвали чи слави там не дочекаєшся… Ви ж розумієте, що він міг би тихо відсидітись у Вінниці і не братись за нову роботу. Це був сміливий крок! Йому ж не раз пропонували при різних урядах і Президентах високі пости, але шанс запустити реформу місцевого самоврядування та процес децентралізації з’явився лише в лютому 2014-го і він, я впевнений, його не змарнує… Бо за цей час хоч важко і з парламентськими боями, але зроблено для децентралізації більше, ніж говорили-балакали всі ці 24 роки…
 
У перший день роботи виконуючим обов’язки мера в мене був нормальний робочий настрій, бо є команда і вона працює. Нічого невідомого для себе я не зустрів, бо над всіма питаннями щодо змін у Вінниці ми всі разом працювали ще з 2006-го.
 
Щодо нашого із Володимиром Борисовичем спілкування, то мінімум двічі на тиждень ми зідзвонюємось, обмінюємось думками, навіть критикуємо один одного на теми нашого міста, голосувань у Раді, окремих висловів та вчинків політиків, що впливають на всю країну. Він в курсі що у нас і як, бо всієї душею залишається вінничанином.
 
- Як швейцарці повірили у Вінницю? Яким було це перше «кохання»?
 
- Воно, це «кохання» почалось із трамваїв із Цюріху! Вони до нас довго приглядались, і коли ми отримали та успішно запустили ці 116 вагонів, з’явилась довіра. Бо ці трамваї не розікрали, не здали в металобрухт, а зробили новим символом Вінниці. Це був перший позитив, а далі ми почали проект по енергозбереженню і реальна робота пішла вже завдяки особистій довірі та контактам. Надіюсь, що ця співпраця надовго.
 
- «Марші пустих каструль» - яка мета цих маршів? Вимагають, щоб Ви виходили – чи будете з ними спілкуватись?
 
- Ми завжди були і є відкритими для обговорень будь-яких проблем з громадою – нас 370 тисяч вінничан, зрозуміло, що без підтримки і розуміння людей нам не вдалося б реалізувати нічого.
А що стосується цих акцій: згадайте минулі роки – такі акції завжди відбуваються у роки, на які припадають вибори. Ми це вже проходили і не раз. Мені шкода цих кількох десятків людей, яких цинічно використовують окремі особи у своїх власних інтересах і для задоволення власних амбіцій. Чи встановлює міська рада тарифи на газ чи електрику? – Ні. Чи встановлює прожитковий мінімум? – Ні.
 
- Які проекти довелось заморозити через війну?
 
- Реконструкція залу «Райдуга», яку ми хотіли зробити «демісезонною», щоб працювала щонайменше на 9 місяців на рік з березня по листопад. Але спершу дослідження показали, що дах та основні конструкції зали знаходиться в аварійному стані, а без їх заміни вже решта не має значення. Так проект «Райдуга» із 6 мільйонів (по 3 із бюджетів міста та області) ще подорожчав, і ми взагалі вирішили його відкласти. Нині цей зал закритий, але проектна документація готується.
Не був розпочатий і ремонт проспекту Космонавтів – він мав фінансуватись через Фонд регіонального розвитку. Але якщо кошти будуть виділені і надійдуть вчасно – ми почнемо роботи… У планах було і відновлення мосту на Кемпу – були свого часу домовленості із приватним інвестором, але зрештою так роботи і не розпочались. Водночас міст заради моста - це неправильно, бо там є зона відпочинку, екологічні, технічні вимоги та, навіть якийсь жучок, занесений в Червону книгу … Тому спочатку потрібно визначитись концептуально – яке громадське призначення має бути у острова.
 
- Як місту вдається майже щотижня відправляти в АТО вантажі?
 
- Це спільна робота і я дуже вдячний вінничанам, що вони патріоти! Бо страшна біда і ця війна нас згуртувала і об’єднала. Нам всім так бракувало патріотизму за ці більш як 20 років, щоб вилізти із радянського болота і, на жаль, лише Революція Гідності та війна цей патріотизм в нас розбудили. Бо нам багато розказували казок про східного «брата», але як історик скажу, що він не був нашим братом ніколи!
 
Є багато волонтерів, активних підприємців, просто людей доброї волі, Фонд «Подільська громада», Рая Панасюк, Віктор Бронюк, Андрій Дручинський, Андрій Нечипорук і навіть громади міст-побратимів, що висилають нам ліки та інші гуманітарні вантажі… За кошти депутатів міськради на 45-му заводі ремонтувались БТРи для передової, і все це буде тривати до перемоги України!
 
- Муніципальну поліцію, «Гепард» та інші формування часто називають «тітушками в законі» чи приватною міліцією влади, яка насправді має «ганяти» стихійну торгівлю та порушників благоустрою… Може пора у Вінниці вже набирати нову поліцію як у Києві для чесного діалогу між владою і громадою?
 
- Тут має бути баланс, бо нова поліція чи стара міліція мають розкривати кримінальні злочини, слідкувати за порядком на дорогах і загалом контролювати ситуацію в місті та країні згідно Закону. Але Рада в першому читанні вже прийняла Закон і про Муниціпальну варту, яка має забезпечувати громадський порядок в межах громади. Це фактично аналог Муніципальної поліції. Щодо Муніципальної поліції, «Гепарду», інших формувань є різні думки і критика в тому числі. Але хочу нагадати, що було після втечі Януковича і тих напружених, місцями страшних днів, коли вінницька міліція була деморалізована, покотилась серія злочинів, пограбувань, всі були в балаклавах і навіть із зброєю… Хто тоді вгамував цей «безпрєдєл» і на кого всі сподівались? Правильно, народні патрулі, шикування перед мерією, охорона об’єктів та спокою на вулицях. Тому деталі роботи громадських формувань давайте обговорювати разом, бо нам в цьому місті жити, тут на вулицях гуляють наші діти та сидять на лавочках наші батьки. І в місті має бути спокій та порядок.
 
- Чому в «прозорих офісах» вперше за останні роки стоять черги?
 
- Це питання зміни в законодавстві по субсидіях. Бо той, хто отримував субсидію дотепер, - отримав її продовження автоматично, а решті треба писати заяви, оформляти простий, але досі не бачений бланк. І коли цей процес вже було запущено – знову відбулися зміни в законодавстві, причому правильні, але це викликало певні незручності. Тому в ці офіси вже виділені додаткові працівники навіть в час відпусток і найближчим часом це питання буде вирішено. Бо Вінниця і черги – це неможливо.
 
- Як ви ставитесь до перейменувань парку Горького, 134 вулиць, демонтаж ордену з універмагу та мозаїки із Європейської площі?
 
- Як історик і громадянин Вінниці я казав і кажу – жодного вандалізму в процесі перейменувань і декомунізації не має бути!
 
Я погоджуюсь, що жодна вулиця, провулок чи тупик не має носити імен та прізвищ катів українського народу, починаючи від часів царської Росії і закінчуючи СРСР. Водночас, в комісію міськради з перейменувань увійшли відомі і фахові історики та краєзнавці… А ми всі маємо їм допомогти відновити історичну справедливість, повернути багатьом вулицям Вінниці їхні історичні назви, або, можливо, підібрати нові – справжніх героїв міста та України для увіковічення пам’яті в назвах…
 
Бо коли по «дружніх» телеканалах розказують, що українці викопали шапками Чорне море, бо ніде було білизну прати - це маразм! Ми до такого не опустимось і все буде цивілізовано. А свою історію ми добре знаємо! І хто такий був Володимир Великий, де похований Юрій Довгорукий і хто та коли заснував Київ та Москву…
 
Також під час перейменувань вінничанам треба чесно сказати: чому їхня вулиця змінює назву, які пропонуються варіанти і що це їм буде коштувати… І хоча насправді це їм майже нічого не буде коштувати, - набагато дорожчою є відновлення історичної пам’яті та справедливості… А місто має знати і шанувати своїх героїв.
 
- Як Вінниці вдалось «запросити» до себе унікальний музей українських марок?
 
- Це справжня вдача! Але не хочу її злякати і давайте почекаємо до відкриття цього музею.
 
- Які сюрпризи чекаю на вінничан на День Незалежності та День Міста?
 
- 24-го серпня вся Вінниця буде патріотичною та у вишиванках. А на день народження міста готуємо цілий букет сюрпризів, бо День Європи показав, що люди втомились від щоденних страшних новин із війни, від смертей і крові… Тому свято буде – цікаве, музичне, інтерактивне.
 
vindaily.info
Коментарi - 5

ThomasJaf   19.02.2017 08:28

No matter how happy people may be with their life, stress may find its way in. Sometimes stress is so hard to control because people do not know how to go about fixing their stresses. In the following article, you are going to be given advice to help you deal with life's stresses.

<a href=https://www.acheterviagrafr24.com/prix-viagra-forum/>prix viagra forum</a>

Thomasmof   19.02.2017 09:29

If you have been feeling stressed lately, but you are not sure how to deal with it, the advice in this article can help. Feelings of stress are increasingly common in today's world, but there are ways to help. This article will teach you some easy ways to overcome your stress.

<a href=https://www.acheterviagrafr24.com/acheter-sildenafil-50-mg-zost/>acheter sildenafil 50 mg zost</a>

TimothyTit   24.02.2017 08:56

If you have sleep apnea, you need to know that you are not alone. Sleep apnea is fairly common and millions of people around the planet have it. If you have been wondering what a sleep apnea diagnosis means for your life, read on to learn what you need to know about it.

Try using a mouth guard that's custom-fitted for you. These are made especially for those suffering from sleep apnea. If you don't have CPAP, then this guard is an excellent alternative. Also, it's a lot more comfortable wearing this mouth guard while sleeping. It really helps keep the airways clear and keeps the soft tissues of the throat stable.

Adjust your CPAP machine. Most machines come with default settings that might not correspond to your needs. You should be able to regulate the airflow: try different settings and choose one that seems to work for you. If you feel like your machine is not working like it should, try changing the settings again.

Improve your sleep apnea by slimming down a bit. Recent research showed dramatic improvements in overweight men who shed 25 pounds over a period of one year to reduce sleep apnea symptoms. In some cases, the weight loss resulted in a cure of sleep apnea where no further treatment of the condition was necessary.

Understand the effects that smoking and drinking alcohol have on sleep apnea, if you are trying to get a grip on your quality of sleep. Smoking enlarges airways, while alcohol can relax them too much, both of which will contribute to the symptoms of sleep apnea severely. Consider making the necessary cut-backs that will cut down on your sleep problems.

Keep your bedroom in prime shape for sleeping. Insomnia and sleep apnea are often connected. This makes keeping an environment in which you sleep at the right temperature, lightness level and sound level important for helping you get a good night of rest. The right environment also means leaving your stresses outside the bedroom to ensure you are relaxed enough to fall asleep.

The first thing to do when you think you are dealing with sleep apnea is to discover if it is really apnea or just advanced snoring. If you have a loved one sleeping with you, this can be done alone at home, but if not you may need to visit a sleep clinic.

A great way to know if you are experiencing severe apnea is to keep a sleep journal. Write down all the times that you wake up in the night and also record how you feel in the morning. This will help you to have a record to see your progress.

If simple changes in your lifestyle, such as regular sleep hours and losing weight, have not eliminated your sleep apnea episodes, it is time to consult with a sleep specialist. The specific causes of your sleep apnea can be evaluated, and an individual treatment plan can be designed for you.

Sleep apnea can cause many problems beyond just the inability to get a good night's sleep. If you let your condition go untreated, it may get worse over time. Getting enough sleep is crucial to your overall level of health, so start using the tips you have read in this article right away to find relief.

<a href=https://www.viagrasansordonnancefr.com/>viagrasansordonnancefr.com</a>

TimothyweiMi   24.02.2017 08:56

If you have sleep apnea, you need to know that you are not alone. Sleep apnea is fairly common and millions of people around the planet have it. If you have been wondering what a sleep apnea diagnosis means for your life, read on to learn what you need to know about it.

If you suffer from sleep apnea, you should use a Continuous Positive Airway Pressure machine while sleeping. This will help you treat your sleep apnea and get you on the path to having a full nights sleep. This machine uses either a face or nasal mask to pump air while you sleep.

Some people have problems using the CPAP machine to deal with their sleep apnea. The best advice is to stick with it. It is not a cure, but it does treat your sleep apnea. If you stop using it, you still have sleep apnea, so you need to keep using the machine regularly.

If you have tried a number of less drastic sleep apnea treatment options, you might want to consider discussing surgical treatment options for the condition with your primary care physician. Sleep apnea treatment surgery often involves increasing the diameter of your airway in an effort to reduce the number of apnea episodes that you experience.

Understand the effects that smoking and drinking alcohol have on sleep apnea, if you are trying to get a grip on your quality of sleep. Smoking enlarges airways, while alcohol can relax them too much, both of which will contribute to the symptoms of sleep apnea severely. Consider making the necessary cut-backs that will cut down on your sleep problems.

If you think that you may have sleep apnea, set up a video of yourself as you sleep. Just be sure that the video recorder has sound capability. When you wake up, look at the video, and if it seems like something other than snoring is going on, it may be time to go to the doctor.

Consider an alternative sleep apnea flower remedy therapy (also known as essence therapy). Vervain is used in this treatment for its calming and relaxing effects. This can help treat your symptoms, including insomnia problems associated with your apnea. As an added bonus, it also helps reduce overall stress and lower high blood pressure.

A great way to ensure that you do not sleep on your back and cause sleep apnea to occur is to use a tennis ball to prevent rolling onto your back. You can place one in a pillow behind your back and when you roll over in your sleep, the tennis ball will make you roll back on your side.

If you are a trucker who has sleep apnea, take precautions to stay safe on the road. First of all, get yourself properly diagnosed and treated. If your doctor prescribes a CPAP, use it. They are small and easily portable and can run on battery power if necessary. Try to stay fit and get regular sleep to keep your condition under control.

Sleep apnea can cause many problems beyond just the inability to get a good night's sleep. If you let your condition go untreated, it may get worse over time. Getting enough sleep is crucial to your overall level of health, so start using the tips you have read in this article right away to find relief.

<a href=https://www.viagrasansordonnancefr.com/>viagrasansordonnancefr.com</a>

LarryHak   21.03.2017 06:46

The detrimental impact sleep apnea has on the lives of countless sufferers is a very serious matter. Fortunately, with a bit of knowledge and research, it is possible for just about anyone to learn effective techniques for managing the condition. Review the ideas below for some useful information about battling sleep apnea successfully.

If you suffer from sleep apnea, you should use a Continuous Positive Airway Pressure machine while sleeping. This will help you treat your sleep apnea and get you on the path to having a full nights sleep. This machine uses either a face or nasal mask to pump air while you sleep.

Some people have problems using the CPAP machine to deal with their sleep apnea. The best advice is to stick with it. It is not a cure, but it does treat your sleep apnea. If you stop using it, you still have sleep apnea, so you need to keep using the machine regularly.

Do not take sleeping pills if you suffer from sleep apnea. These pills are not recommended if you suffer from this condition because they relax the muscles of your throat. Skipping them can actually help you get a better night of sleep because your apnea symptoms are not aggravated.

Sleep apnea can benefit from a good diet that results in your losing weight. Normally people are quite surprised to learn that unhealthy eating is a major source of their sleep apnea. It's been proven that poor diets can contribute to the severity of sleep apnea.

Clear up your nasal passage before heading to bed. If you suffer from sleep apnea and have problems with a "stuffed up" nose, using a nasal spray or device can help clear your nasal airway. This is not a permanent solution, but one you can use when your apnea symptoms are the worst.

Remember to keep your medical ID upon your person if you make use of a CPAP for your sleep apnea. If you are in need of medical attention, it is important that the people helping you realize you have sleep apnea and use CPAP therapy. With your ID you can inform medical personnel about your sleep apnea and your CPAP device.

A great way to ensure that you do not sleep on your back and cause sleep apnea to occur is to use a tennis ball to prevent rolling onto your back. You can place one in a pillow behind your back and when you roll over in your sleep, the tennis ball will make you roll back on your side.

If you are a trucker who has sleep apnea, take precautions to stay safe on the road. First of all, get yourself properly diagnosed and treated. If your doctor prescribes a CPAP, use it. They are small and easily portable and can run on battery power if necessary. Try to stay fit and get regular sleep to keep your condition under control.

If you are concerned that you may suffer from sleep apnea, it is important to be diagnosed right away. This way, you can start getting the treatment you need as quickly as possible. The advice you have read in this article can help you find the relief you need from this troublesome condition.

<a href=https://www.viagrasansordonnancefr.com/>viagrasansordonnancefr.com</a>

Статті
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Что нужно сделать Украине для создания умных городов?
Умные технологии все чаще на слуху — часы, бытовая техника, дома и даже целые города... За ними — будущее. Более того — и настоящее тоже. Ведь они среди нас и развиваются так же стремительно, как и интернет вещей (IoT). И невозможно не заметить, как они воздействуют на муниципальные услуги по всему миру
Как не нужно действовать в кризисной ситуации: чему неаграриев может научить распространение вируса АЧС
Практически ежедневные сообщения из регионов Украины об очередной вспышке африканской чумы свиней (АЧС) любому человеку не из агробизнеса хочется как можно быстрее пролистать и забыть. Но если посмотреть на ситуацию со стороны, в ней можно увидеть не только несчастных свиней, но и кейсы для антикризисной работы любого бизнеса

Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA