НЕМИРІВСЬКИЙ ВІСНИК плюс П'ятниця, 22 червня, 00:31

Валерій Коровій: Немирівський район інвестиційно привабливий, але в ньому не завжди спокійно.
Понеділок, 05 грудня 2016, 16:24
З тих пір, як Вінницьку область очолив В.В. Коровій, вона у своєму соціально-економічному розвитку отримала потужний поштовх вперед. Економіст за фахом, прагматик по натурі, управлінець з великим досвідом роботи, а - головне місцевий вінничанин, Валерій Вікторович буквально за півтора року своєї діяльності вивів її на передові позиції в державі.
 
Про це та інше розповів очільник області у інтерв'ю для Немирівської газети "Прибузькі новини".
- Валеріє Вікторовичу, за підсумками дев'яти місяців цього року по яких показниках наша область попереду і як вдалося цього досягти?
 
- Відразу зазначу, якщо нам до кінця року вдасться зробити те, що ми запланували, то 2016 рік ввійде в історію області, як найкращий, бо за дев'ять місяців ми маємо абсолютний позитив, у динаміці приросту.
 
Вінницька область зайняла 1 місце серед регіонів України за обсягами виробництва валової продукції сільського господарства, за темпами виробництва та за обсягами виробництва на одну особу.
 
У січні-вересні 2016р. загальне виробництво продукції сільського господарства, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, збільшилось на 14,3%.
 
Спостерігається значне нарощення обсягів виробництва зерна.
В цьому році вперше очікується валовий збір зернових культур на рівні 5,5 млн. тонн, що перевищить минулорічний показник більш ніж на 45 відсотків.
 
Вінниччина залишається лідером по виробництву цукру.
Цукровими заводами Вінниччини вже вироблено майже 250 тис. тонн цукру, що на 97 тис. тонн більше аналогічного періоду минулого року. Частка у загальнодержавному виробництві становить 25%.
 
Практично кожний четвертий кілограм цукру виробляється на Вінниччині.
Збільшено капіталовкладення в розвиток садівництва
В 2016 році проведено закладку високоінтенсивних садів на шпалерах та ягідників на площі 620 га. За останні 5 років у сільськогосподарських підприємствах їх висаджено на площі біля 4 тис. га.
В області сертифіковано 9 розсадницьких господарств, якими вирощено посадковий матеріал високоінтенсивних районованих та перспективних сортів плодоягідних культур: більше 900 тис. штук плодових саджанців, 5 млн. сортів розсади суниці та 80 тис. штук кущових ягідників, що дасть змогу в наступному році збільшити посадки садів та ягідників.
Для зберігання плодоягідної продукції в поточному році проводиться будівництво нових фруктосховищ ємністю біля 12 тис. тонн. За останні роки побудовано фруктосховищ ємністю біля 70 тис. тонн.
 
Збільшено обсяги виробництва тваринницької продукції.
За підсумками 9-ти місяців 2016 року Вінницька область зайняла 1 місце серед регіонів України за обсягами виробництва м'яса (реалізація), молока, за чисельністю поголів'я ВРХ, в т.ч. корів, птиці.
Протягом року на Вінниччині спостерігається тенденція пожвавлення будівельної діяльності.
Підприємствами області виконано будівельних робіт на суму 1420,3 млн. грн. За обсягом будівельних робіт область посіла 9 місце серед регіонів України, а за індексом будівельної продукції - 3 місце, випередивши навіть такі області,як Київська (4 місце), Одеська (6 місце), Харківська (7 місце) та м. Київ (10 місце).
 
- То, все-таки, завдяки чому вдалося цього досягти?
 
- В першу чергу хочу сказати, що у Вінницькій області почала працювати певна система, яка націлена на конкретний результат. Враховуючи те, що наша область аграрна, основну ставку зробили на сільськогосподарське виробництво і домоглися того, щоб влада перестала адміністративно втручатися в процеси перерозподілу земельних паїв, обігу продукції. Це дало дуже великий ефект.
 
У попередні роки таке втручання було шляхом створення штучних картельних змов. Коли збирали урожай, то всі змушені були продавати його 2-3 компаніям-експортерам. Ті, раптово відмовляючись від закупівель, "обвалювали" ціни, і потім скуповували все за копійки. Такого не було тільки на ринку олійних культур, тому вартість соняшника ніколи різко не падала.
 
А в цьому році на зерновому ринку працюють десятки експортно-орієнтованих компаній. І ціна не падає. Завдяки цьому в рослинництві регіону поточна капіталізація досягає 40-45 млрд. гривень, а разом з тваринництвом - близько 60 мільярдів. Тобто, це гроші, які надходять безпосередньо аграріям.
 
Аграрний бізнес сьогодні став надзвичайно ефективним і рентабельним. До речі, житло в новобудовах м. Вінниці останнім часом в основному купують аграрії з районів.
А також ми створили таку переробну базу, що на Вінниччину почали привозити на переробку продукцію з інших областей України. Завдяки цьому вдалось підвищити ефективність організації бізнесу. Це, по-перше. А по-друге, нам вдалося використати потенціал, який закладений у місті Вінниці.
 
Воно стало локомотивом по основних напрямках роботи влади на місцях. Це стосується і залучення інвестицій, і системи організації робіт по наданню соціальних послуг. Відразу зазначу, що Немирівський центр по наданню соціальних послуг є одним з найкращих у Вінницькій області.
 
- Скажіть, будь ласка, в задумах які найбільші інвестиційні проекти, що найближчим часом будуть втілені в життя?
 
- Нам вдалося в цьому році успішно провести перемовини з двома великими компаніями по розширенню своїх інвестиційних проектів. Перший - це проект Миронівського комбінату хлі¬бопродуктів. Компанія задекларувала реалізацію другої черги інвестиційного проекту на суму 500 млн. доларів. Серцевиною цього проекту буде побудова потужного біогазового комплексу, який використовуватиме відходи виробництва на біогаз. Ця друга черга дасть можливість ще додатково створити 4 тисячі нових робочих місць.
 
- Це в яких районах?
 
- Ладижинському і Тростянецькому.
 
Другий проект - стосується компанії "Барлінек". Вона розпочала масштабну модернізацію свого виробництва, що дасть можливість збі¬льшити потужності вдвічі і створити 300 нових робочих місць. Ми зараз обговорюємо можливість прокладання нової дороги до підприємства, що дозволить розвивати цей мікрорайон міста Вінниці.
 
Оскільки вступить у силу закон про індустріальні парки, яким передбачена система пільгового оподаткування, то ведемо перемовини з урядом, щоб збільшити територію цієї зони в Вінниці. Ми хочемо, щоб ділянки заводу UBC Group і трансформаторної підстанції входили в індустріальний парк. Чесно зізнаюся, що ведемо діалог з компаніями Fujikura і Yazaki. Це конкуренти у виробництві електрообладнання. Умови другої компанії більш прийнятні для регіону. ТОВ "Ядзакі Україна" зацікавлена в тому, щоб самостійно побудувати необхідні для заводу приміщення. Хоча, в принципі, нікому не відмовляємо. Ми зацікавлені в працевлаштуванні вінничан і в тому, щоб вони отримували гідні зарплати. Тому поки подали свої пропозиції щодо розташування об'єктів, і чекаємо в найближчі дні відповіді від представників бізнесу Японії.
 
- Нам відомо, що потенційний інвестор з Німеччини в якості майданчика для заводу з виробництва біогазу розглядав варіанти з Козятином і колишньою територією "Хім¬прому". Наскільки реалістичним виглядає інтерес компанії в створенні такого під¬приємства?
 
- Кілька місяців уже ведемо перемовини з цією компанією. Можу сказати, що спочатку ми скептично ставилися до ідеї, але познайомившись з її технологією біосинтезу, можу відзначити, що це сучасний і ефективний підхід. Технологія передбачає переробку соломи в біогаз, який спрямовується на когенераційне обладнання для виробництва тепла та електроенергії. Крім цього, завод стане виробляти мінеральне добриво. Зізнаюся, я дуже зацікавлений в тому, щоб таке під¬приємство з'явилося на "Хімпромі". В такому випадку ми змогли б вирішити кілька базових проблем - використовувати наявну інфраструктуру, продавати підприємствам ТКЕ теплову енергію, реалізувати інноваційний проект для Вінниці і залучити на "хімпромівський" майданчик ін¬ших інвесторів.
 
Головне, замість декларативних розмов про те, що у нас є солома, протягом 3-5 років сформувати реальний її ринок, що включає заготівлю, логістику, цінову політику і конкуренцію. Схожа ситуація колись спостерігалася з яблуками. Їх було багато, але куди подіти, ніхто не знав. З появою "Аграна Фрут Україна" досить швидко в регіоні сформувався ринок, і багато фермерів спеціалізуються на вирощуванні яблук.
 
Зараз іде активна фаза будівельних робіт компанії "UBC-груп". Це машинобудівне підприємство, яке спеціалізується на виготовленні холодильного обладнання. За три черги протягом 1,5 року ним створено півтора тисячі робочих місць.
 
Ми розпочали спорудження ЛЕП від Гуменного до східної околиці Вінниці, яка дозволить вирішити проблему дефіциту електроенергії в місті.
 
Іншими словами, ми зможемо забезпечити ще 12 енергоємних підприємств в місті, порівнянних споживанням з "Вінницький олієжиркомбінат". Фінансування на завершення робіт знайшли - "Вінницяобленерго" виділяє 30 млн. грн. Хочемо привернути гроші, які закладені в тарифі на електроенергію, як інвестскладова. Тому, думаю, до 2018 року ми зможемо ввести в експлуатацію нові лінії і ТП для Вінниці.
 
За два роки ми створили підґрунтя для розвитку міста Вінниці на найближчих 30-50 років.
- Валеріє Вікторовичу, як Ви вважаєте, чому для інвестицій такий непривабливий наш Немирівський район? Чи, можливо, цим питанням влада мало займається?
 
- Ні, Немирівський район привабливий, але чомусь так сталося, що він останнім часом перебуває в системі перманентних криз політичної еліти і це негативно впливає на входження інвесторів у район.
 
Як показує практика, компанії, які хочуть інвестуватися в той чи інший об'єкт, дуже прискіпливо дивляться на присутність вну¬трішніх конфліктів на тій чи іншій території. На превеликий жаль, кон¬флікт навколо компанії "Nemiroff", перехід прав власності з рук в руки, відлякує інвесторів. Тобто район повинен бути дуже єдиним, чого у вас немає. До речі, при М.С. Матієнкові - це був один з найстабільніших районів області. Але я переконаний у тому, що добра логістика та інфраструктурна мережа зроблять свою справу.
 
- Ви згадали компанію "Nemiroff". Яка її доля? Люди стурбовані постійними скороченнями, що відбуваються там.
 
- Компанія є найкращим платником акцизного збору в Україні і ми зацікавлені, щоб вона розвивалася та набирала обертів. Загалом ситуація на алкогольному ринку України не стабільна, тому і тут зменшуються обсяги продаж, а тому власники змушені ефективніше використовувати наявний ресурс.
 
Побажання, щоб поскоріше вони відновили ті позиції, які мали раніше.
- Хвилює немирівчан і доля Немирівського спиртового заводу.
 
- Мене теж: найбільш модернізований завод області простоює, а ми змушені завозити спирт із Тернополя. До цього призвела корумпована система "Укрспирту". Вихід із ситуації один - приватизація заводу під конкретні інвестиційні зобов'язання та соціальний пакет.
 
- Валеріє Вікторовичу, "Прибузькі новини" анонсували інтерв'ю з Вами, закликали читачів долучитися до підготовки запитань і люди проявили неабияку активність. Далі підуть ті запитання, які поставили суто вони. Перше з них, чому не практикуєте їздити в райони без попередження і супроводу місцевих керівників, які показують Вам лише те, чим можна похвалитися, а місця, де не допрацьовують, намагаються приховати?
 
- Я не тільки практикую це, а й намагаюся зробити стилем своєї роботи. У вихідні вдягаю джинси, взуваю зручне спортивне взуття, сідаю за кермо автомобіля і вирушаю селами області. Насамперед намагаюся зайти в сільський магазин. Хтось з людей мене в такому іміджі впізнає, хтось ні, але всі відверто розповідають про ті проблеми, які їх хвилюють. І вони, скажу відверто, часто відрізняються від тієї картини, яку змальовують місцеві чиновники. Так, що життя з середини я намагаюся бачити своїми очима. А сільське мені дуже близьке, бо в селі народився, виріс, провів юнацькі роки, не поривав з ним і в час зрілості. Я навіть зараз у Стрижавці саджу свій невеличкий город.
 
- Жителі району запитували, чим керуєтесь у своїх судженнях, коли на керівників району, їх замів, погоджуєте кандидатури заїжджих діячів. Невже, немає на місцях толкових своїх керівників?
- Звичайно, що є. І я тільки за те, щоб працювали вони, бо такі фахівці знають специфіку району, його потенціал, людей, але є регіони, приміром, як ваш, де часто виникають конфліктні ситуації між різними групами впливу, і щоб не довести до соціального збурення, доводиться балансувати їх заїжджим керівником, який не стане ні на чию сторону конфлікту, бо для нього всі рівні.
 
- Селян хвилює, чи буде примусове об'єднання тих територіальних громад, які не об'єдналися добровільно?
 
- Наше завдання у цій справі наростити критичну масу незворотності процесів. Щоб люди на гарних прикладах побачили, що це справа добра, що за нею майбутнє. І, на прикладі інших, самі прийняли правильні рішення. Вже аж потім не виключаю той варіант, що окремі сільські ради доведеться приєднати примусово, аби на карті області не допустити білих плям.
 
- Поки йдуть процеси децентралізації, чи буде призупинена оптимізація шкіл?
 
- Мова не йде зараз про оптимізацію, а про створення базових шкіл, які зможуть давати дітям такий рівень знань, що батьки самі повезуть їх у ці навчальні заклади. ЗНО вимагає у дітей конкурентоспроможності по знаннях: це не діло, коли в сільській школі з п'яти претендентів на золоту медаль, жоден її не підтвердив на ЗНО.
 
- Як ставитесь до фінансування політичних партій з державного бюджету? При тому, що грошей не вистачає на медицину, освіту, тільки в нинішньому році з держбюджету на утримання «Народного фронту» виділили 110,5 млн. грн., БПП -99 млн. грн., «Самопомочі» - 88,9 млн. грн., «Опозиційному блоку» дали 42,8 млн. грн., «Радикальній партії» - 33,8 млн. грн., В.О. «Батьківщині» - 25,8 млн. грн.
 
- Позитивно. Якщо не давати цих грошей, партії будуть фінансуватися коштами сумнівного походження. Фінансування партій з держбюджету світова практика. Вони не повинні залежати від олігархів. Бо ті грошові мішки через своїх представників в органах самоврядування різних рівнів лобіюють інтереси своїх бізнесів, а не загальносуспільні.
 
- А яка Ваша думка щодо підняття собі зарплат народними депутатами?
 
- Негативна. Вона викликала справедливий народний гнів. Не можна на словах говорити одне, а на ділі робити зовсім інше.
 
- Цікаво знати - електронні декларації наших високопосадовців Вас не шокували?
 
- Є такі, що шокували, але тут треба бути обережним у судженнях в тому плані, що слід боротися не з багатими людьми, а з злодіями. Якщо людина все життя працювала в бізнесі, справно платила податки і за роки нажила собі статки, то в цьому немає нічого поганого. А, якщо ці статки за рік чи два вкрадені з державного чи місцевого бюджетів, то місце таких діячів на лаві підсудних.
 
- У своїй електронній декларації Ви повідомили, що разом із сім'єю маєте майже мільйон заощаджень на банківських депозитах, що приносить Вам стабільний дохід у вигляді відсотків. Яким банкам довіряєте? Можливо, і люди повірять їм.
 
- Недовіра людей до банківської системи закономірна. На жаль, тут є аспекти ризику. Мої вклади в двох банках: один в найбільш системнішому банку України, а інший в тому, який на 100% має відношення до французького капіталу.
 
- Що втішного можете сказати по ремонту доріг обласного значення і особливо тих, що по селах?
 
- Кабмін цього року зробив ставку на ремонт доріг. Вперше за час незалежності України буде поремонтовано 9,5 тис. кілометрів доріг загальнодержавного значення. Ми працюємо над інвестпрограмою на майбутній рік, яка дозволить поремонтувати в 3 рази більше доріг, ніж в цьому році. Для цього з обласного бюджету виділено 1 млн. грн. для виготовлення проектно-кошторисної документації.
 
Комунальні дороги мають ремонтувати самі територіальні громади, оскільки, згідно податкового та бюджетного кодексів, більша частина надходжень знаходиться саме тут. Тільки по ваших територіальних громадах перевиконання до плану на січень-жовтень 2016 року становить: бюджет міста Немирів - 934 тис. грн., с. Райгород - 497 тис. грн., с. Кірово - 418 тис. грн., с. Байраківка - 380 тис. грн., а Ковалівки - більше одного мільйона гривень. Вся біда в тім, що багато сільських рад виявилися неготовими до отримання таких грошей. За один день дорогу не зробиш. До цього слід готуватися: розробити проектно-кошторисну документацію, пройти експертизу її, взяти участь у тендері і тому подібне. Ось тому селяни і їздять по вибоїнах, тоді, як кошти в сільських радах лежать на рахунках.
- Протягом вересня-жовтня були звільнені керівники Служби автодоріг та облавтодору І. Алексєєв і М. Повшедний. Перша спроба їх звільнити була влітку ... Вам пояснили причини, через які з ними вирішили розлучитися?
 
- Перша спроба "виходила" за "межі" чинного законодавства. Столичне керівництво служби не надало нам підстави для звільнення. Але було зрозуміло, що є присутнім різне бачення розвитку дорожньої галузі в регіоні і Києві. В результаті розбіжностей страждають усі. Ми ж хочемо, щоб ремонтувалися дороги, а для цього необхідне фінансування від Служби автодоріг України. За минулі три місяці керівництво в області не контактувало зі своїм керівництвом в столиці. Виникло питання, чи може спільна справа по ремонту доріг залежати від нерозуміння в системі управління галуззю?
 
У Жежелеве, де облавтодор виграв тендер, підприємство з якихось причин відмовилося від робіт, і бюджетні гроші дісталися іншій фірмі. Це стало причиною звільнення «Укравтодором» М. Повшедного. Що стосується Служби автодоріг в області та Ігоря Алексєєва, то проблема була в іншій площині. До нього виникли питання по тендерах, в тому числі на ремонт дороги в Гайсинському районі між селами Куна і Кунка, а також у зв'язку з пошуком субпідрядників по Стрижавській ділянці.
 
Чашу переповнило те, що "Укравтодор" готовий був виділити додаткове фінансування в розмірі 380 млн. грн. на ремонт доріг у нашому регіоні. Служба автодоріг в області заявила, що не може освоїти ці гроші, оскільки відсутня проектна документація і не проводилися тендери. У мене питання, а чому служба протягом останніх 2 років не готувала цю документацію, чи є у керівництва стратегічне бачення напрямків розвитку?
 
Все це і призвело до зміни керівних кадрів.
 
- Прийшовши на посаду голови ОДА, Ви поміняли багато керівників департаментів. Чи не помилися з призначенням нових?
 
- У переважній біль¬шості ні. А ті, з ким помилився, своє призначення сприйняли, як нагороду за багаторічну та сумлінну працю, і заспокоїлись, перестали показувати очікуваний результат. Довелось відновлювати у них жагу до перетворень.
 
- Люди рекомендують Вам посприяти у створенні по області мережі соціальних аптек та магазинів для найбідніших верств населення. Що скажете з цього приводу?
- Я тільки "за". Але це мають робити громади на місцях, бо за різницю в ціні підприємцеві хтось має доплачувати. А зробити це можна з місцевого бюджету, прийнявши відповідну програму. Безкоштовного нічого не буває.
 
- Жителі безпосередньо самого Немирова запитували, чи маєте Ви вплив на міського голову, аби той зробив благоустрій центральної площі міста та не тільки її, бо соромно перед людьми, які проїжджають через наше історичне містечко, оскільки воно стоїть на роздоріжжі багатьох шляхів?
- Не маю. Вплив на нього мають виборці, які його обрали. За ваше місто, справді, соромно. У своєму розвитку воно зупинилося на рівні десятирічної давності. Поїдьте подивіться, як господарюють мери навіть у віддалених районах області. Приміром, яку красу і зручності для людей створено у Тростянці.
 
- Депутати районної ради цікавились, що нам робити із закупівлею шкільних автобусів, тендер на реалізацію яких виграла проросійська фірма.
 
- Однозначно, що не купувати. Рішення тендеру скасувати і взяти участь у новому, куди ця фірма не буде допущена. Ми не можемо фінансувати державу-агресора, яка веде з нами неоголошену війну.
 
- Жителі району запитують, хто на селі наведе толк із закупівлею молока у приватному секторі? Коли, нарешті, їх перестануть дурити при¬їжджі заготівельники?
 
- Вихід із ситуації я бачу у створенні на селі спеціальних кооперативів. Тим більше, що держава виділяє чималі кошти для розвитку кооперативного руху. Просто в багатьох людей ще не прийшло усвідомлення того, що це вигідна справа. Досвід можна перейняти у Томашпільському районі. Там кооперативний рух працює на повну потужність.
 
- Наші читачі нарікають на існування двох гілок медицини: первинної і вторинної. Говорять, що таке існування забирає тільки їх час і нерви. Чи буде об'єднання ЦРЛ і ЦПМСД?
 
- Не буде. Це добра справа, це світова практика. Просто її потрібно удосконалювати. І ставлення до цього у людей зміниться найближчим часом, коли їм буде надана можливість відірватися від місця проживання, укладаючи угоду із сімейним лікарем. Із найглухішого села вони його зможуть мати, приміром, у Вінниці, чи в Києві. А гроші до лікаря будуть ходити за хворим.
 
- Вибачте за трішки не коректне запитання, а от коли хворієте Ви, в якій лікарні лікуєтеся?
 
- Насамперед звертаюся у Стрижавці, де проживаю, до свого сімейного лікаря пані Валентини. Вона змалечку лікувала і двох наших дітей. Операцію на оці мені робили в Києві у клініці мікрохірургії ока. До речі, ті фахівці виявили бажання працювати і в нашому місті. Ми їм пішли назустріч. І зараз у Вінниці успішно працює офтальмологічна клініка, яка повертає зір тисячам людей.
 
- Що дає Вам можливість тримати себе у гарній фізичній формі?
 
- Здоровий спосіб життя і фізичні вправи увечері. Якщо гарна погода, після завершення робочого дня я одягаю кепку, сідаю на велосипед і проїжджаю по Стрижавці 10 кілометрів. Люди впізнають уже здалеку і між собою говорять: "О, Валєра поїхав". При поганій погоді ті ж самі кілометри «проїжджаю» у тренажерному залі.
 
- А коли починається робочий день у голови ОДА?
 
- Два рази на тиждень о пів на сьому я уже в кабінеті. Тут разом з іншими співробітниками ОДА удосконалюємо свою англійську. А зазвичай приходжу сюди о сьомій сорок п'ять. До цього, як правило, відвідаю уже декілька об'єктів, де йде, приміром, будівництво, чи прокладається дорога.
- Ви пам'ятаєте, коли заробили свої перші гроші?
 
- Звичайно, таке не забувається. У четвертому класі вибирав огірки в городній бригаді. За дві неділі заробив 16 рублів. Радості не було меж. Студентом розвантажував вагони на залізничній станції.
 
- Коли позаду напружений день і хочеться відпочити, що називається душею, в чому знаходите розраду?
 
- В мене для цього є, як я називаю, мій наркотик - Марина і Дарина, дві моїх любимих онучки, яким п'ять і два рочки. Вони мене лагідно називають Валєрка. Як би важко не було, а від їхнього щебету душа розстає, як лід на сонці.
 
- Валеріє Вікторовичу, знаю Вас багато років і для мене Ви скрупульозний економіст, сухий фінансист, серйозний прагматик, повний реаліст і чоловік надзвичайно приземлений до життя. Я помиляюся? В душі є місце для романтики?
 
- Це я на роботі такий. А насправді, і романтик, і поезію люблю, затанцювати і заспівати можу. Я звичайна людина, якій притаманні і сила, і слабкість. Тільки вмію ними володіти.
 
- І насамкінець, чому для свого інтерв'ю Ви обрали "Прибузькі новини"?
 
Зробити його могли б в обласному чи центральному виданні і почитала б написане значно ширша аудиторія людей?
 
- Ми зробили соціологічне опитування і побачили, що рівень довіри до вашої газети становить 75% населення. Районні газети показують життя таким, як воно є, а центральні тільки змагаються, хто кого більше налякає.
 
Повідомляє presspoint.
Статті
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Что нужно сделать Украине для создания умных городов?
Умные технологии все чаще на слуху — часы, бытовая техника, дома и даже целые города... За ними — будущее. Более того — и настоящее тоже. Ведь они среди нас и развиваются так же стремительно, как и интернет вещей (IoT). И невозможно не заметить, как они воздействуют на муниципальные услуги по всему миру
Как не нужно действовать в кризисной ситуации: чему неаграриев может научить распространение вируса АЧС
Практически ежедневные сообщения из регионов Украины об очередной вспышке африканской чумы свиней (АЧС) любому человеку не из агробизнеса хочется как можно быстрее пролистать и забыть. Но если посмотреть на ситуацию со стороны, в ней можно увидеть не только несчастных свиней, но и кейсы для антикризисной работы любого бизнеса

Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA