НЕМИРІВСЬКИЙ ВІСНИК плюс Субота, 05 грудня, 06:55

Немирівчани говорять…
Четвер, 16 лютого 2017, 09:47
Ти закриваєш очі і бачиш свою рідну хату, дивишся трошки далі, і там, ген-ген за небокраєм, під ніжні співи жайворонка, встає сонце і, наче невидимою рукою, малює на твоєму обличчі ніжну і по-дитячому щиру посмішку.
 
Крізь виступаючі сльози відкриваєш очі, втираєш їх гарячою рукою і, тяжко вдихаючи канадське повітря, кажеш: “Дякую тобі, Боже, за день”.
 
Дуже часто ми помічаємо лише результат.
 
Із захопленням дивимось на великих канадців українського походження: губернаторів, міністрів, мільйонерів, зірок спорту та культури, вчених, громадських діячів  ін.,  часом навіть і не знаючи, про мужнього духом та тілом чоловіка, який у далекому 1891-му році став одним із перших українських поселенців канадські землі, тим самим давши початок хвилям міграції до Канади, що тривають і досі.
 
Але для багатьох українських жителів Канади ім'я Василя Єлиняка нічого не означає… Щирим серцем я б хотіла відновити пам'ять до несправедливо забутого українського мужа.
 
Василь Єлиняк народився 1859 року в с. Небилів на Івано-Франківщині. Все його життя, як і власне, життя всього українського народу було пронизано надзвичайною матеріальною нуждою. Вона крає серце… нужда болить… болить, бо люди не можуть застосувати свої сили і розум на рідній землі, тому несуть їх на службу іншому народові, іншій державі.
 
Податися за океан в пошуках щастя його підбурив односельчанин Іван Пилів, з котрим він 17 серпня 1891 року, із розбурханими фантазіями у своїх головах про, здавалось, нічийні землі Канади, на кораблі “S.S. Oregon” вже тоді розпочали міграцію наших  земляків, що триває й до сьогодні.
 
Після двох років тяжкої праці Василь Єлиняк назбирав достатньо грошей, повернувся до України, щоб забрати свою сім'ю і бажаючих односельчан, і 25 червня 1984 р. пароплавом “S.S. MONGOLIAN” повернувся на нову Батьківщину  і більше ніколи не бачив рідного села…
 
Василь Єлиняк заснував  містечко Една-Стар (пізніше Чіпман, Альберта). Згодом став процвітаючим фермером. 3 січня 1947 був обраний Урядом Канади, щоб бути одним з почесних одержувачів канадського громадянства, що відбулася в Верховному суді Канади в Оттаві.
 
Мене звати Калайда Марія, я немирівчанка і я вражена постаттю Василя Єлиняка.
 
Я приймаю участь у конкурсі  O.W.L Open World Learning  з нагоди 125-річчя перших українських поселень у Канаді та 150-річчя Незалежності Канади, і зважаючи на все вищесказане, я схиляю голову і приклоняю коліна перед Богом і людьми, які наділені волею і силою духа, незалежно від громадянства та країни проживання.
Статті
Три вінницькі університети потрапили до ТОП-50 в Україні
Оприлюднено щорічний рейтинг українських університетів. Загалом оцінили понад 200 навчальних закладів освіти. До переліку увійшли п’ять вишів Вінниці. Рейтинг підготував загальнонаціональний портал Освіта.ua.
Соціологи визначили фаворитів на позачергових виборах до Верховної Ради по 18 округу
Павло Довгань: нове обличчя старого регіонала Калетника
23-річний Павло Довгань використовує 73-відсотковий рейтинг Зеленського, аби пропхати до Верховної Ради 70-річного Григорія Калетника.
Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA