НЕМИРІВСЬКИЙ ВІСНИК плюс П'ятниця, 22 червня, 00:27

Немирівчани говорять…
Четвер, 16 лютого 2017, 09:47
Ти закриваєш очі і бачиш свою рідну хату, дивишся трошки далі, і там, ген-ген за небокраєм, під ніжні співи жайворонка, встає сонце і, наче невидимою рукою, малює на твоєму обличчі ніжну і по-дитячому щиру посмішку.
 
Крізь виступаючі сльози відкриваєш очі, втираєш їх гарячою рукою і, тяжко вдихаючи канадське повітря, кажеш: “Дякую тобі, Боже, за день”.
 
Дуже часто ми помічаємо лише результат.
 
Із захопленням дивимось на великих канадців українського походження: губернаторів, міністрів, мільйонерів, зірок спорту та культури, вчених, громадських діячів  ін.,  часом навіть і не знаючи, про мужнього духом та тілом чоловіка, який у далекому 1891-му році став одним із перших українських поселенців канадські землі, тим самим давши початок хвилям міграції до Канади, що тривають і досі.
 
Але для багатьох українських жителів Канади ім'я Василя Єлиняка нічого не означає… Щирим серцем я б хотіла відновити пам'ять до несправедливо забутого українського мужа.
 
Василь Єлиняк народився 1859 року в с. Небилів на Івано-Франківщині. Все його життя, як і власне, життя всього українського народу було пронизано надзвичайною матеріальною нуждою. Вона крає серце… нужда болить… болить, бо люди не можуть застосувати свої сили і розум на рідній землі, тому несуть їх на службу іншому народові, іншій державі.
 
Податися за океан в пошуках щастя його підбурив односельчанин Іван Пилів, з котрим він 17 серпня 1891 року, із розбурханими фантазіями у своїх головах про, здавалось, нічийні землі Канади, на кораблі “S.S. Oregon” вже тоді розпочали міграцію наших  земляків, що триває й до сьогодні.
 
Після двох років тяжкої праці Василь Єлиняк назбирав достатньо грошей, повернувся до України, щоб забрати свою сім'ю і бажаючих односельчан, і 25 червня 1984 р. пароплавом “S.S. MONGOLIAN” повернувся на нову Батьківщину  і більше ніколи не бачив рідного села…
 
Василь Єлиняк заснував  містечко Една-Стар (пізніше Чіпман, Альберта). Згодом став процвітаючим фермером. 3 січня 1947 був обраний Урядом Канади, щоб бути одним з почесних одержувачів канадського громадянства, що відбулася в Верховному суді Канади в Оттаві.
 
Мене звати Калайда Марія, я немирівчанка і я вражена постаттю Василя Єлиняка.
 
Я приймаю участь у конкурсі  O.W.L Open World Learning  з нагоди 125-річчя перших українських поселень у Канаді та 150-річчя Незалежності Канади, і зважаючи на все вищесказане, я схиляю голову і приклоняю коліна перед Богом і людьми, які наділені волею і силою духа, незалежно від громадянства та країни проживання.
Статті
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Что нужно сделать Украине для создания умных городов?
Умные технологии все чаще на слуху — часы, бытовая техника, дома и даже целые города... За ними — будущее. Более того — и настоящее тоже. Ведь они среди нас и развиваются так же стремительно, как и интернет вещей (IoT). И невозможно не заметить, как они воздействуют на муниципальные услуги по всему миру
Как не нужно действовать в кризисной ситуации: чему неаграриев может научить распространение вируса АЧС
Практически ежедневные сообщения из регионов Украины об очередной вспышке африканской чумы свиней (АЧС) любому человеку не из агробизнеса хочется как можно быстрее пролистать и забыть. Но если посмотреть на ситуацию со стороны, в ней можно увидеть не только несчастных свиней, но и кейсы для антикризисной работы любого бизнеса

Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA