НЕМИРІВСЬКИЙ ВІСНИК плюс П'ятниця, 22 червня, 00:20

Найбільший проект з підтримки децентралізації в Україні
Четвер, 23 березня 2017, 13:15
Презентували у Вінниці Прем’єр-міністр Володимир Гройсман і комісар Європейського Союзу з питань розширення та політики добросусідства Йоханнес Ган.
 
Як розповів Володимир Гройсман, Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» має на меті підтримку процесу децентралізації в нашій державі. Бюджет Програми становить 102 млн. євро (майже 3 мільярди гривень), фінансується вона Європейським Союзом та, зокрема, його членами Данією, Німеччиною, Польщею і Швецією, а впроваджуватиметься до 2020 року.
 
Презентація основних положень Програми відбулась у залі обласної філармонії. У своєму виступі Прем’єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що все більше жителів громад переконуються в необхідності реформи, адже бюджетна децентралізація демонструє відчутні позитиви. До того ж, прикладом стали перші об’єднані громади, бюджети яких зросли удвічі, вп’ятеро, а подекуди й у сім разів.
 
- Нинішній адміністративно-територіальний устрій (області, райони…) створювався за часів Сталіна. Хіба не настав час змінити сталінську систему і впровадити дієву систему місцевого самоврядування за європейським зразком? - звернувся до присутніх В. Гройсман.
 
Єврокомісар Йоханнес Ган також зазначив, що презентований проект покликаний допомогти Україні збудувати сучасну відкриту систему місцевого самоврядування.
 
- Процес реформування тривалий і не завжди всіма вітається, але він необхідний. Моя країна (Австрія) теж пройшла його у 1970-х роках, теж був певний спротив, і був потрібен час, щоб довести користь реформи, - розповів Йоханнес Ган. - Є дві складових успішної реформи: Верховна Рада повинна впровадити законодавчу модель (зокрема, конституційні зміни, які стосуються повноважень районів та областей), а малі муніципалітети (громади) повинні взяти повноваження і продовжувати роботу. Це призведе до поліпшення якості послуг, медицини та освіти, до розвитку економіки, також зробить політику ближчою до громадян, підвищить довіру суспільства до влади.
 
Отже, Єврокомісар Й. Ган, керівник Програми «U-LEAD з Європою» Андреас фон Шуманн (представник Німецького товариство з міжнародного співробітництва) та інші європейські партнери запевнили у всебічній підтримці реформаторських прагнень України. Так, у рамках Програми буде влаштовано щонайменше 600 тренінгів для держслужбовців з поліпшення комунікаційних та управлінських навичок,  надаватимуться консультації для органів місцевого самоврядування з дотримання бюджетної прозорості. Також «U-LEAD» допоможе у створенні Центрального офісу реформ на загальнодержавному рівні та Центрів розвитку місцевого самоврядування в областях. Планується і створення або реконструкція 600 Центрів надання адмінпослуг («прозорих офісів») на місцях 1800 навчань для їхніх працівників. Передбачає Програма також обміни досвідом, інформаційні кампанії для громадян тощо.
 
Наприкінці зібрання відбулось підписанням Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю в рамках Програми «U-LEAD з Європою»  між всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ і європейськими партнерами.
 
http://vinnichina.info
Статті
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Что нужно сделать Украине для создания умных городов?
Умные технологии все чаще на слуху — часы, бытовая техника, дома и даже целые города... За ними — будущее. Более того — и настоящее тоже. Ведь они среди нас и развиваются так же стремительно, как и интернет вещей (IoT). И невозможно не заметить, как они воздействуют на муниципальные услуги по всему миру
Как не нужно действовать в кризисной ситуации: чему неаграриев может научить распространение вируса АЧС
Практически ежедневные сообщения из регионов Украины об очередной вспышке африканской чумы свиней (АЧС) любому человеку не из агробизнеса хочется как можно быстрее пролистать и забыть. Но если посмотреть на ситуацию со стороны, в ней можно увидеть не только несчастных свиней, но и кейсы для антикризисной работы любого бизнеса

Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA