НЕМИРІВСЬКИЙ ВІСНИК плюс Середа, 25 квітня, 08:45

На Вінниччині вирубку лісів, забруднення водойм і розорення земель фіксуватимуть із супутника
Середа, 17 травня 2017, 11:52
У Вінницькій області розпочалося втілення природо-охоронного проекту.
 
Команда «EGAP Vinnytsia» розпочала впровадження проекту «Znaуdemo» у центрі «iHUB Vinnytsia». За допомогою цього проекту реалізатори сподіваються вирішити проблему вирубки лісів, розорення земель, забрудення водойм і створення несанкціонованих сміттєзвалищ. Суть стартапу полягає у тому, що фахівці роблять супутникові знімки певних територій. Супутникові фото розробники порівнють з отриманими данними від Міністерства аграрної політики та продовольства України та зацікавлених громад.
 
- Векторні дані, тобто інформацію, для чого і як має використовуватися та чи інша територія, ми порівнюємо з супутниковими знімками і таким чином виявляємо порушення. Далі ми виїжджаємо на місце, шукаємо винного, повідомляємо територіальній громаді. Якщо необхідно, - шукаємо підтвердження, тобто замовляємо якісний аерофотознімок, - розповів проектний менеджер Вадим Остапенко.
 
Побачити, де незаконно вирубуються ліси, розміщені сміттєзвалища, забруднюються водойми та розорюються землі, може будь-хто на платформі проекту «Znaуdemo» у вільному доступі. Розробники закликають місцеві органи влади, громадськість та журналістів слідкувати за порушеннями та сприяти покаранню винних.
 
- Наша платформа - це лише інструмент, яким може скористатися кожен. Наприклад, що стосується вирубки лісів: в дозволі на вирубку вказується лише назва лісового масиву та площа вирубки, немає точного місця, ніхто не відслідковує, де саме вирубується ліс. За допомогою нашої платформи можна відслідкувати, чи не вирубується лісу більше, ніж треба, - зазначив проектний менеджер.
 
Окрім виявлення порушень, проект може допомогти територіальній громаді спростити роботу аграріїв у нагляді за посівами. Стан земель також моніториться за допомогою супутникових знімків. Систему «Znaуdemo» вже випробували в Немирівському районі Вінницької області. Сім селищних громад району зголосилися взяти участь в проекті.
 
- В результаті в семи селищних громадах ми знайшли 70 га розорених земель. Якщо порахувати в грошовому еквіваленті, то громади не доотримали майже 30 тис. грн. І це тільки те, що стосується земель, - пояснив В.Остапенко.
 
Наразі долучитися до проекту може будь-яка територіальна громада України. Оскільки немирівські громади були пілотними, для них моніторинг був безкоштовним, а вже наступним бажаючим доведеться заплатити гроші. Щоправда, як запевняють розробники, це обійдеться недорого.
 
- Ми - соціальний проект. Ми направлені на те, щоб зберегти природні ресурси та допомагати покарати винних. Щодо вартості, - треба виходити від задач та розміру території. Але ми покриваємо лише собівартість. І я можу вас запевнити, що це не буде космічна сума, - підкреслив В.Остапенко.
 
Проектний менеджер також додав, що «Znaуdemo» реалізується в рамках програми «EGAP Challenge», яка є спільною ініціативою Державного агентства з питань електронного урядування, Фонду «Східна Європа» та Фонду «Innovabridge». Початок реалізації проекту був профінансований Швейцарською конфедерацією. Програма «EGAP Challenge» має на меті розробку та впровадження інноваційних сервісів у сфері електронної демократії: від сервісів для громадян та бізнесу до засобів протидії корупції та підвищення прозорості органів влади.
 
http://i-vin.info

 

Статті
ЕЛЕКТРОМОБІЛізація!!!
Людство стоїть на порозі керованого термоядерного холодного синтезу. А використання енергії сонця, вітру та води стало не просто реальністю, а глобальним трендом, котрий ліг в основу Паризької угоди зі скорочення шкідливих викидів і обмеження глобального потепління до 2050 року. Сьогодні людство переступає межу нових технологій переміщення людини в просторі.
Что нужно сделать Украине для создания умных городов?
Умные технологии все чаще на слуху — часы, бытовая техника, дома и даже целые города... За ними — будущее. Более того — и настоящее тоже. Ведь они среди нас и развиваются так же стремительно, как и интернет вещей (IoT). И невозможно не заметить, как они воздействуют на муниципальные услуги по всему миру
Как не нужно действовать в кризисной ситуации: чему неаграриев может научить распространение вируса АЧС
Практически ежедневные сообщения из регионов Украины об очередной вспышке африканской чумы свиней (АЧС) любому человеку не из агробизнеса хочется как можно быстрее пролистать и забыть. Но если посмотреть на ситуацию со стороны, в ней можно увидеть не только несчастных свиней, но и кейсы для антикризисной работы любого бизнеса

Читати всi >>>
Курс валют
Курс валют на портале Finance.UA